Foto: redakce
Zprávy
Děčín - V září 2008 Dopravní podnik města Děčína vydražil v rámci veřejné dražby na základě uplatněného zadržovacího práva autobus Double Decker, který zde byl provozován při oslavách 55. let založení Dopravního podniku města Děčína.
Tento autobus patřil původně panu Griffithovi, který ho dopravil z Londýna do České republiky a následně zapůjčoval u příležitosti různých oslav. Zadržovací právo uplatnil dopravní podnik z důvodu dluhů původního majitele za opravy a stání tohoto vozidla, které tento majitel dopravnímu podniku neuhradil.
- Tak došlo k nabytí tohoto vozidla, kdy vydražitele, se stal dopravní podnik, který následně tento výjimečný autobus zrestauroval a posléze začal provozovat v letních měsících ve městě Děčín.
- Zaměstnancům dopravního podniku se podařilo během 3 měsíců vozidlo zrestaurovat a 7. října 2008 byl autobus uveden do provozu na veteránských číslech – 13V0055.
- Od této doby byl autobus pravidelně provozován na historické lince po městě Děčín vždy od dubna do září a zároveň se stal významnou součástí oslav výročí 60. let trvání dopravního podniku.
- V roce 2020 došlo k technické závadě na motoru a tak muselo dojít k opravě.
- Oprava nebyla jednoduchá a tak naši zaměstnanci motorovou část museli kompletně rozebrat a poslat odborné firmě z Liberce Living 4 the Past na opravu. Pan Műller provedl servis a renovaci motoru. A tak po delší době se funkční motor opět vrátil zpět. Tímto chceme moc poděkovat za skvělou práci.
- V roce 2023 byl autobus provozován při vánočních jízdách po městě.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru