Kladensko - Zoopark Zájezd patří k nejmenším zoologickým zahradám v Česku. Nachází se ve stejnojmenné obci v okrese Kladno poblíž dálnice D7. Základy zooparku byly položeny v roce 1998. Areál byl pro veřejnost prvně zpřístupněn 1. září 2009.

Návštěvníci zde uvidí na 100 druhů zvířat. Mezi chovanými druhy je několik ohrožených vyhynutím v přírodě – např. leguán jedlý či modravý nebo želva barmská. K vidění je expozicích několik druhů lemurů, které se pravidelně rozmnožují. Už šest let je v zoo otevřená také unikátní expozice Terária, která je věnovaná především plazům. Je zde kolem třiceti druhů včetně velmi ohrožených leguánů, jedovatých žab. Jde o největší kolekci chameleonů ve světových zoo.

2705 zoo2

Za zmínku stojí i drápkaté opice, surikaty, velbloudi, obří králíci, veverky, mary a různé druhy pestrobarevných ptáků. V zooparku jsou výběhy, voliéry a další stavby vyráběny ryze z přírodních materiálů. Po celý rok jsou pro návštěvníky připravovány nejrůznější zábavné a naučné programy. V areálu nechybí dětské hřiště a občerstvení. Nejen pro děti je otevřená i kontaktní dětská zoo, kde jsou ovce, kozy a králíci. Otevřeno je každý den, po celý rok.

2705 zoo3

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru