Ústecký kraj - Je tu víkend a s ním i náš pravidelný přehled tipů na zábavu. Chcete také zařadit akci do našeho příštího výběru? Napište nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děčínsko:
Jízda na pohodu
27. 5. 2023 9:45 - 16:00, Masarykovo náměstí, Děčín
Orientační závod historických vozidel Jízda na pohodu startuje z Masarykova náměstí kolem 10:30. Délka závodu je 88 km a trasa, na které se plní úkoly, závodníky provede Českým Švýcarskem. Návrat závodníků bude průběžně od 13:30 a vyhlášení je plánováno zhruba v 15:30-16:00. Časy jsou pouze orientační a závisí na rychlosti závodníků. Po celý den bude na náměstí vystaveno několik historických vozidel. Akci pořádá VCC Teplicko, pobočný spolek VCC ČR.

Den plný her
28. 5. 2023 14:00 - 17:00, hřiště Staré Město, Děčín
Den plný her je určený pro děti i dospělé. Na hřišti si můžete užít různé aktivity, včetně malování na obličej, skákacího hradu a jízdy na koníkovi. K zábavě neodmyslitelně patří i cukrová vata, balonky a popcorn. Ať už jste soutěživí, nebo se chcete jen bavit, najdete tu od všeho trochu.

Den nejen pro seniory a Rogalo DC
28. 5. 2023 14:00 - 19:00, Smetanovo nábřeží, Děčín
Pravidelná nedělní hudební odpoledne Rogalo DC rozezní Smetanovo nábřeží již po osmé v řadě. Zahájení proběhne 28. května ve 14 hodin, napodruhé se spojí s akcí Den nejen pro seniory, která se koná v rámci městských slavností. Vstupné je zdarma a občerstvení nebude jako vždy chybět.

Ústecko:
Family festival
27. 5. 2023 12:00 - 22:00, Areál Letního kina, Ústí nad Labem
Velkolepý den plný zábavy pro celou rodinu. Těšit se můžete na zajímavý hudební program, bohatý doprovodný program pro děti a dospělé a stánky s jídlem a pitím z různých koutů světa. Akci pořádá Statutární město Ústí nad Labem ve spolupráci s partnery. Vstup na akci je zdarma.

Poslední Košt hraběte Chotka
27. 5. 2023 9:00 - 17:00, Státní zámek Velké Březno
V příjemném prostředí zámku a zámeckého parku můžete ochutnat množství výtečných vín pocházejících z vybraných sklepů. K tomu vám bude hrát jazz band a cimbálová muzika. A vína, která vám zachutnají, si samozřejmě budete moci také koupit.
Vstupné: 300,- Kč

Mostecko:
27.5. a 28.5. 2023
Aquadrom Most si připomíná 20 let od otevření. Vstupné 50 %.

Den magistra Kelleyho
27. května od 10.00
Oblastním muzeum a galerie v Mostě
Návštěvníci se mohou těšit na celodenní program, zahrnující pohádku Divadla rozmanitostí, historický program - (kejklíř HOP, historický šerm, praporečnická show, středověká hudba, rytířský turnaj pro děti, scénka s Kelleym a jeho dcerou Vestonií), sokolníka a jeho ukázky dravých ptáků, stánky s občerstvením a drobnými předměty, malování hennou, lezeckou stěnu a bungee running, projížďky na koních, alchymistické pokusy se suchým ledem.

Chomutovsko:
27. květen 2023 10:00 - 18:00
Narozeniny Maxipsa Fíka v Kadani 2023
Mnozí lidé se diví, proč bude slavný pohádkový hrdina slavit narozeniny právě v Kadani. Věc je však jednoduchá. Fík se narodil v nedalekém Ahníkově a protože tato vesnice už bohužel zmizela, oslaví narozeniny v nejbližším městě – Kadani. Tím spíš, že jeho duchovní otec, spisovatel Rudolf Čechura, měl ke Kadani blízký vztah. Oslava narozenin Maxipsa Fíka bude vlastně velikým dětským festivalem na nábřeží. Co by to ale bylo za narozeniny bez oslavence. I sám Maxipes samozřejmě přijde. A bude rozdávat podpisy, a také ceny vítězům her a soutěží. Samotný program oslav bude probíhat odpoledne na několika místech ve městě. 

Žatecko a Lounsko:
Dovalte na Vale
27.5. 2023, 11:00, Louny
Již tuto sobotu se koná další ročník oblíbeného pouličního festivalu jídla, pití, hudby a pohody, ituovaného do ulice Na Valích v Lounech.
Vstupné neuvedeno

Barevný Žatec
27.5. 2023, 13:00, Žatec
Máte chuť na španělské či indonéské dobroty? Případně vás zajímá, jakou specialitu nabídne maďarská nebo švýcarská kuchyně? A jaký kulturní program může bavit lidi z Vietnamu či Mongolska? Nejen na tyto otázky odpoví Barevný Žatec, akce, jež proběhne v sobotu 27. května na náměstí Svobody. Od 13 do 20 hodin se představí některé národnosti, které dlouhodobě žijí v Žatci. Podle statistiky pobývají v královském městě občané z více než čtyř desítek států. Představena bude kuchyně těchto zemí: Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Mongolsko, Vietnam, Arménie, Korea,
Francie, Mexiko, Ukrajina, Japonsko, Indonésie a Španělsko.
Vstupné neuvedeno

Staročeské máje
27.5. 2023, 13:00, Cítoliby
Průvod obcí začíná od 13.00 hodin u hasičské zbrojnice v Cítolibech. Mezi 16. a 17. hodinou je na programu pásmo vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ Cítoliby, staročeská beseda, tanec s rodiči a společné foto krojovaných. Nebude chybět ani sousedské posezení s občerstvením a hudbou. K tanci a
poslechu hraje MPDO Oharka a Parexil.
Vstupné neuvedeno.

750 LET OBCE VOLENICE
27.5. 2023, 13:00, Volenice
Oslavy 750 let obce Volenice jsou od první písemné zmínky z roku 1273. Program je opravdu bohatý. Po slavnostní zahájení je připravena přednáška o historii obce, vystoupení šermířů, ukázky sokolnictví a útok mladých hasičů. Po celou dobu bude k vidění v Sýpce u kapličky i výstava "Volenice za našich babiček". Zájemci se můžou svést vyhlídkovým vláčkem nebo se projet kočárem taženým koňmi.

Karlovarsko:
Zahájení lázeňské sezóny v Jáchymově
27.5. 2023. 10:00, Lázně Jáchymov
V sobotu začíná už 117. lázeňská sezóna v lázních Jáchymov. Lázeňský park rozezní swingovými melodiemi Kateřina Steinerová & HER SWING BOYS, na housle zahraje mladý virtuos Marco Čaňo a program završí populární skupina Ready Kirken. Prostory hotelu Radium Palace ovládne svým
sametovým hlasem Chantal Poullain. Příznivci zdejší historie by si neměli nechat ujít slavnostní otevření nové expozice Prohlídkové štoly Astoria. Těšit se můžete i na netradiční svěcení pramenů i akce pro děti (atrakce, soutěže, malování na obličej...)
Vstupné neuvedeno.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru