Pátek 22. leden 2021
Svátek má Slavomír

Ústecký kraj, ČR - V době od 31. ledna do 30. dubna 2020 je na více než 116 km českých dálnic zakázáno předjíždění pro kamiony. Příslušné dopravní značky osadilo Ředitelství silnic a dálnic v těchto dnech. Omezení bude platit vždy mezi šestou hodinou ranní a desátou večerní.

Se značkami se můžete setkat na D1, D5, D8 a D11. „Po skončení pilotního provozu na jaře vyhodnotíme efekt přijatých opatření a rozhodneme o dalším postupu,“ uvedlo Ministerstvo dopravy v aktuální zprávě.

Zákazy předjíždění jsou umisťovány tam, kde je to z hlediska dopravních výzkumů nejvíce potřebné z hlediska hustoty a nehodovosti.

Celkově se dvěma úseky proměnného značení na D1 (hustý provoz, nepříznivé počasí) se bude jednat o 145 kilometrů omezení předjíždění pro kamiony na českých dálnicích.

Na dálnici D8, která protíná také Ústecký kraj, jde o nové omezení mezi kilometry 0 až 9 ve směru z Prahy a 6 až 0 ve směru do Prahy.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací