Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír

Ústecký kraj - Tajuplná cesta, zcela unikátní program na výuku finanční gramotnosti pro teenagery, jde do finále. V prvním pololetí školního roku se do něj zapojili školáci napříč celou republikou. Prostřednictvím napínavé počítačové hry si osvojují všechny klíčové znalosti o světě peněz.

Ve skupině, nebo jako jednotlivci mají za úkol přežít coby cizinci-brigádníci v Londýně. Nejúspěšnější tým čeká skutečná cesta do britské metropole včetně prohlídky City of London, finančního srdce Evropy.

Napínavou detektivní hru už vyzkoušely i děti z Ústecka. „Na hře mě hrozně fascinovalo to, že je to skoro reálné. Grafika hry vypadala skoro reálně jako celý Londýn. Určitě Tajuplnou cestu každému doporučuji, byla to legrace a také jsem se něčemu naučil,“ chválí si středoškolák Patrik z Mostu. „Musím říct, že tato hra byla doopravdy zajímavá a dost mě toho naučila. Určitě si myslím, že tento způsob výuky je mnohem lepší, než si o tom něco číst anebo se to učit. Měl jsem totiž větší zájem se o tom něco dozvědět,“ doplňuje jeho vrstevník Kuba. „Nejsem člověk, který rád a často hraje hry, ale tahle mne doopravdy chytla a velmi mě bavila. Škoda jen, že nebyla delší,“ přidává se Ester z Děčína.

„Tajuplnou cestu jsme vytvořili speciálně pro věkovou skupinu 14-18 let. Svým obsahem odpovídá tomu, co by mladí lidé měli o světě financí vědět. Učí je se v něm pohybovat, vysvětluje pojmy a upozorňuje na nástrahy, s nimiž se mohou setkat,“ popisuje David Hubáček z České spořitelny, která program vyvinula. Fakt, že jde o počítačovou hru, je podle něj velmi důležitý. „Nestojíme u tabule a nevysvětlujeme mladým lidem nudné pojmy. Ale v napínavé hře jim umožňujeme prožít všechny možné situace. Od hráčů i jejich učitelů máme skvělé odezvy,“ doplňuje.

„V průběhu soutěže jsme se hodně pobavili, promyšlená strategie této hry byla opravdu záludná. Žáci hráli i ve svém osobním čase, byli do toho opravdu zapáleni. Dokonce i po dokončení hry jsme se domluvili, že hru resetujeme a zkusíme si to zahrát znovu. Donutilo je to opravdu přemýšlet a vytvářet si svoji strategii, aby jim na konci zůstalo co nejvíce peněz. Otázky z finanční gramotnosti byly trochu náročné, neboť jsme všechno neprobírali v učivu, takže doma pomáhali rodiče a ve škole učitel. Hra byla skvělá, zábavná a vzdělávací. Pro děti jedna z nejlepších forem učiva. Jsem moc ráda, že jsem se spolu s dětmi mohla zúčastnit,“ líčí Jarmila Kabourková, jedna z pedagožek, která se se svojí třídou do hry zapojila.

Aktuální kolo soutěže v rámci Tajuplné cesty končí v pondělí 27. ledna o půlnoci. Soutěž pro druhé pololetí bude spuštěna 3. února.

Počítačová hra Tajuplná cesta je jedním z řady projektů Abecedy peněz, které Česká spořitelna nabízí školám na výuku finanční gramotnosti. „Nejmenší děti necháváme hrát na dospělé a pomalu je seznamujeme s penězi. Desetiletí školáci si mohou zkusit vybudovat firmu a předvést ji veřejnosti na trzích. Otevíráme dětem své pobočky, aby si vyzkoušely například výběr za bankomatu. A těm, kteří to mají daleko, přivezeme brýle s virtuální realitou připravenou speciálně pro první stupeň ZŠ,“ vyjmenovává David Hubáček.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací