Čtvrtek 23. leden 2020
Svátek má Zdeněk

Ústecký kraj – Nejznámější meteorický roj Perseidy je možné znovu pozorovat na noční obloze. Pozorovat je můžete sami, vyrazit lze i na společná pozorování. Poradíme kam.

Na jednu takovou společnou akci zve Astronomická společnost Chomutov. Začínáme se v pátek 9. srpna. Pokračuje se v sobotu 10.srpna a končí v neděli 11. srpna vždy od 21 hodin „Na hvězdárně“ v Chomutově - na louce vedle parkoviště, které je před kinem Oko (Lipská ul. naproti kostelu Sv. Barbory). Perseidy lze pozorovat pouze za příznivého počasí. Vstup zdarma.

Hvězdárna v Mostě na Hněvíně je pro veřejnost otevřena v srpnu vždy každou sobotu a neděli od 13 do 17 a od 17:30 do 21 hodin. V případě jasného počasí pozorování Slunce a večerní oblohy dalekohledem. Maximální kapacita je 14 návštěvníků. V případě nepříznivého počasí jsou pro zájemce připravena audiovizuální pásma se zajímavostmi z výzkumu sluneční soustavy a novinkami z kosmonautiky.

Teplická hvězdárna na Písečném vrchu bude mimořádně otevřena pro veřejnost v noci ze soboty 10. 8. 2019 na neděli 11. 8. 2019 v době od půlnoci do 5. hodiny ráno, kdy budete moci pozorovat Perseidy a planetu Merkur. Nutné je teplé oblečení, spacák a karimatka. Pro omezený počet míst je nutná rezervace na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací