Pondělí 14. říjen 2019
Svátek má Agáta

Děčín - Praktický workshop se uskutečnil v rámci projektu Využití moderní vizualizační a simulační techniky v oblasti dopravních systémů. Studenti ze Západosaské vysoké školy ve Zwickau se seznámili s příklady možností zkoumání reakcí řidičů za různých podmínek například pomocí sledovacího zařízení eye tracking, ten sleduje pohyb očí a následně vyhodnocuje chování a reakce řidiče na podněty při řízení vozidla.

Výzkum napomáhá zvyšování bezpečnosti silničního provozu. „Studenti se seznámili také s příklady využití simulační a vizualizační techniky v praxi. Výměny studentů nejen zatraktivňují studium, ale také výrazně rozšiřují kvalitu vzdělávání. Získávání zkušeností a vzájemné setkávání studentů z jiných zemí a národností je velmi obohacující nejen pro studenty, ale také pro vyučující,“ řekl Ondřej Smíšek, vedoucí děčínského pracoviště Fakulty dopravní, ČVUT v Praze.

Přehled nejmodernějších simulátorů řízení, výzkum interakce řidič – auto apod. bylo dalším tématem přednášek. Na praktickou ukázku vozidlového simulátoru navázala prohlídka města, při které se studenti podívali na příklady spolupráce fakulty a města při organizaci dopravy za použití odborných analýz a simulací. Workshop mezinárodního charakteru probíhal v angličtině za účasti odborných pracovníků. V rámci projektu bude na programu ještě několik podobných výměnných projektů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací