Čtvrtek 23. květen 2019
Svátek má Vladimír

Ústí nad Labem - Ve středu 13. června 2018 proběhlo krajské kolo soutěže dopravních policistů Regulovčík 2018. Soutěže, která se skládá z teoretické a praktické části, se zúčastnilo 15 dopravních policistů z celého Ústeckého kraje včetně 6 žen.

Soutěž byla zahájena praktickou částí na křižovatce ulic Revoluční x Panská x U Trati v Ústí nad Labem, při níž se policisté „utkali“ v umění řídit dopravu na křižovatce. Porotci z řad velitelů soutěžících policistů a zástupce Besipu posuzovali např., jak vstoupí policista do vozovky při střídání kolegy, ústroj policisty, postoj, srozumitelnost a provedení pokynů, řešení vzniklých situací atd.

Během soutěže se projevilo, že se většina řidičů s pokyny policisty při řízení křižovatky setkává málokdy. Řidiči si s pokyny policistů mnohdy nevěděli rady, najížděli do křižovatky a nevěděli, zda mohou pokračovat v jízdě, nebo mají zastavit, někteří objížděli policistu z nesprávné strany. Pokyny dopravních policistů dělaly problémy i chodcům.

V teoretické části policisté prokázali své znalosti pravidel silničního provozu a odborných právních předpisů, pro zvládnutí testu museli splnit časový limit. Policisté dále absolvovali „jízdu zručnosti“.

Výsledky soutěže:

  1. prap. Bc. Milan Robovský , DI Most
  2. prap. David Rubeš, DI Litoměřice
  3. pprap. Svatopluk Walter, DI Most

"Policisté, kteří se umístili na prvním a druhém místě, se kvalifikovali do celorepublikové soutěže regulovčíků, která proběhne v září v Českých Budějovicích. Vítězové na prvních třech příčkách obdrželi ceny věnované Besipem," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací