Pátek 22. únor 2019
Svátek má Petr

Ústecký kraj - Počet turistů v Ústeckém kraji za rok 2017 opět vzrostl. Do regionu zavítalo o 12,9% turistů více. Z toho cizinci bylo 14,1% cizinců a Čechů 12,3%. Tato čísla tak dokazují dlouhodobý trend stále zvyšující se návštěvnosti Ústeckého kraje, který je ve srovnání se všemi kraji na třetím místě ve zvyšující se návštěvnosti.

První je Jihomoravský se 14,6% a druhý Plzeňský se 13,4%. Nejvíce zahraničních hostů již tradičně přijelo z Německa, Polska a Slovenska.

„Nárůst počtu turistů v kraji nás samozřejmě velmi potěšil. Pro Ústecký kraj má zvyšování návštěvnosti dva základní aspekty. Je to příliv tržeb v pohostinství, ve službách obecně, zkrátka ekonomický přínos. A tím druhým je zprostředkovávání krás našeho regionu, přírodního bohatství, nespočtu kulturních památek a zážitků. Propagace nabídky cestovního ruchu Ústeckého kraje díky projektu Brána do Čech je na vysoké úrovni. Čtyři krajské destinační agentury Ústeckého kraje České Švýcarsko, České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří jsou nositeli rozvojových projektů, které rozvíjejí turistickou infrastrukturu a poskytují jednotný destinační management subjektům cestovního ruchu, v čemž se také odráží zvýšená návštěvnost kraje“, řekl radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací