Úterý 23. říjen 2018
Svátek má Teodor

Krásné Březno – Krásná zpráva přišla o víkendu z ústecké zoo. Do zahrady se v sobotu přistěhovali noví obyvatelé. Dlouho očekávaní tučňáci brýloví.

Mluvčí ústecké zoo Věra Vrabcová uvedla, že deset jedinců odchovaných v roce 2015 a 2016 pochází z Anglie ze Zoo&Aquarium Living Coasts, Torquay. „Po příjezdu byli umístěni do vnitřní části nové expozice, kde mají prostor rozdělen na souš a malý bazének. Zde zůstanou kvůli aklimatizaci minimálně prvních 14 dní, aby si zvykli na nové prostředí a začali přijímat potravu. Pokud vše půjde dobře, budou vypuštěni i do venkovních prostor a velkého bazénu. Až si zcela zvyknou, budou slavnostně představeni návštěvníkům zoo. V současné době nelze konkrétní termín stanovit, první den jsou ze změny poměrně vyplašení a bojí se, takže uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet,“ uvedla v krátké tiskové zprávě mluvčí zoo.

0411 tucnaci zoo vera vrabcova

NOVÍ OBYVATELÉ ÚSTECKÉ ZOO. FOTO: VĚRA VRABCOVÁ

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací