Olympiáda dětí a mládeže 2016

VYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Jak se povedly velké zimní hry v našem kraji?

Ústecký kraj - Více než 28 tisíc diváků, fanoušků a návštěvníků sledovalo v minulém týdnu po čtyři dny Hry VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016 na Chomutovsku, Mostecku a v Krušných horách na Teplicku. Jak se hry povedly? V rozhovoru v živém vysílání hodnotila mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová. V článku nyní můžete sledovat záznam.

Olympijské hvězdy: Nejvíce medailí získali Liberečtí, na body vyhrálo Moravskoslezsko

Ústecký kraj – Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže jsou minulostí, štafetu pro další olympijské konání, tentokrát v letní podobě, převzal Jihomoravský kraj. Zpravodajský server našich on-line deníků vás po celou dobu aktuálně informoval o dění na všech sportovištích, přinášel souhrnné výsledky z jednotlivých dnů a bonusem byly přímé přenosy ze zahajovacího a závěrečného ceremoniálu. Pojďme se nyní společně naposledy ohlédnout za úžasnou sportovní akcí...

ODM 2016: Olympijské výsledky, den čtvrtý

Ústecký kraj – Medailovou radost pro Ústecký kraj přinesl i poslední den sportovních klání. Postarali se o ni Barbora Güttnerová ve skicrossu (bronz), Filip Kaplan ve snowboardcrossu (stříbro), Daniela Pejšová a Anna Jiřina Pavlasová v rychlobruslení (obě bronz), rychlobruslařská štafeta žákyň (stříbro) a Adam Luboš Polanský v šachu (stříbro). V bodovém pořadí krajů se Ústecký kraj umístil na 11. místě, celkem naši sportovci získali dvě zlaté, pět stříbrných a osm bronzových medailí.

ODM 2016: Hokejové zlato putuje do hlavního města, Pražané předvedli dokonalý finálový obrat

Chomutov – Hotovo, dobojováno. Hokejovým vítězem na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže se stal výběr Prahy. Ve finále se potkal se svým soupeřem ze základní skupiny, celkem z Královehradeckého kraje, a po vítězství 5:4 dal zapomenout na výsledek z prvního měření sil (1:3). Východočeši přitom byli od triumfu pověstný krůček, přepočteno v čase, pouhé čtyři minuty a jednu vteřinu.

VYSÍLÁME ŽIVĚ: Tisíc sportovních nadějí dobojovalo. Sledujte závěrečný ceremoniál velkých zimních her v Ústeckém kraji

Ústecký kraj / Chomutov - V olympijská sportoviště se od neděle proměnilo šest míst v Ústeckém kraji. Konala se tu Olympiáda dětí a mládeže 2016. Můžete sledovat záznam závěrečného ceremoniálu

ODM 2016: Olympijské výsledky, den třetí

Ústecký kraj – Také třetí den sportovních klání přinesl ústecké výpravě medailovou radost, a to hned ve čtyřech případech. Postarali se o ni zlatá rychlobruslařka Daniela Pejšová v super sprintu na 111 metrů, na rychlých nožích slavil bronzový úspěch na trati 500 metrů Marek Slavík, stříbro a bronz přidali snowboardisté Beata Kaplanová a Filip Kaplan ve slopestylu. Mírné zklamání naopak zavládlo v hokejové kabině, domácí výběr bude hrát s Jihočechy „pouze“ o páté a šesté místo, a to i přesto, že ve středu dokázal porazit celkem suverénní tým Vysočiny 5:2.

Tereza Součková: Obřák vyšel parádně, ve slalomu mě o medaili připravila chyba v prvním kole

Chomutov; Klínovec – Třetí místo z pondělního obřího slalomu, výpadek ve vyřazovacím závodě o den později a šestá příčka ve středečním slalomu, to je vizitka chomutovské lyžařky a členky ústecké výpravy na právě probíhající Olympiádě dětí a mládeže Terezy Součkové. „Je to škoda, na slalom jsem se hodně těšila a hodně si věřila, chyba z prvního kola mě ale nakonec stála medaili,“ neskrývá mírné zklamání z posledního závodu čtrnáctiletá závodnice.

OBRAZEM: Radost i smutek přinesl druhý den na litvínovském zimním stadionu

Litvínov - Také druhý den sportovního klání na litvínovském zimním stadionu Ivana Hlinky přinesl v rámci zimní olympiády dětí a mládeže radost i zklamání a v čele tabulky si upevnili pozici hokejisté vysočiny ve skupině A, kteří si připsali již sedm bodů. Domácí hokejisté Ústeckého kraje získali zatím pět bodů.

Doporučené články

Co se chystá

 • 23. únor 2017

  Ústí nad Labem - Podvanácté zavítají na dětská oddělení Krajské zdravotní v ústecké Masarykově nemocnici přední české modelky v rámci charitativní módní přehlídky „Krása pomáhá dětem“. Organizátorkou akce je Lenka Kocmanová Taussigová (Miss sympatie ČR 2002), ve spolupráci s Ústeckým krajem. Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • 21. únor 2017

  Most - Každý rok jsou čím dál tím lepší. Organizátoři akce věří, že letošní ročník opět překoná ten minulý. Vyzývají všechny, kteří mají soutěživého ducha, smysl pro humor a chtějí se skvěle pobavit, aby vytvořili svůj tým a podali přihlášku do šestého ročníku závodů Dračích lodí. Ty se uskuteční 9. a 10. června letošního roku na jezeře Matylda v Mostě.

 • 19. únor 2017

  Děčín - Veselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, dobroty a soutěže. Tak to je jen hrubý nástin toho, co vás už za týden čeká v děčínské zoologické zahradě. Oslavy Masopustu chystá zoo na poslední únorovou sobotu 25. 2. 2017. Nebude chybět ani oblíbený masopustní průvod masek městem.

 • 18. únor 2017

  Děčín/Staré Město - Do Děčína, pod Nový most na Staré Město přijel největší cirkus v ČR. Karel Berousek uvádí ORIGINAL CIRKUS SULTÁN. První představení za jednotnou cenu 99kaček je ve středu 22.2.2017 od 17hodin. Další představení je ve čtvrtek a v pátek také od 17hodin. O víkendu se začíná dříve, v sobotu v 15hodin a v neděli hodinu před polednem, tedy v 11hodin.

 • 17. únor 2017

  Most - Více než 30 let staré retro vzpomínky pamětníků starých časů oživí na konci května promenáda legendárních východoněmeckých vozů značky Trabant.

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 23. únor 2017

  Severní Čechy – Do předjarního úklidu sokolích budek se pustili elektrárenští hasiči. Většina „letních bytů“ sokolů stěhovavých, který si za své hnízdiště vybrali některý komín či chladicí věž v severočeských elektrárnách Skupiny ČEZ, je tak pro ně už připravena. Například v pondělí 20. února proběhly kontroly a vyčištění budek v elektrárnách Tušimice a Prunéřov.

 • 19. únor 2017

  Chomutov, Most – Jsou od sebe vzdálené půl hodinky autem a každý má své příznivce. Někdo dává přednost vyžití v Aquadromu Most, jiný preferuje Aquasvět Chomutov. Navštívili jsme oba areály a nabídneme vám jejich porovnání. Podívejte se do fotogalerií, mrkněte se na videa. A napište nám do diskuze, kde to máte raději a proč.

 • 18. únor 2017

  Ústecký kraj - Kraje by letos mohly od státu dostat mimořádnou podporu na opravy silnic II. a III. třídy ve výši až čtyři miliardy korun. Ministerstvo dopravy je připraveno uvolnit na zanedbané silnice v krajském majetku zhruba 2,5 miliardy korun.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×