Pondělí 23. duben 2018
Svátek má Vojtěch
Archivováno

Ústecký kraj – O pololetní prázdniny prodloužený víkend nabízí sportovní vyžití, možnost nakupování i netradiční zábavu. Přinášíme výběr deseti akcí z Ústeckého kraje.

Běžkaři na autodromu v Mostě

0202vikendautodrom

3. února 9:00 - 16:00

Mostecký autodrom otevře o pololetních prázdninách v pátek 3. února velký závodní okruh veřejnosti. Nejen školáci si tak od 09:00 do 16:00 hodin mohou zajezdit na běžkách, nebo se jen po okruhu projít. Příležitost k prohlídce dráhy „na vlastní nohy“ ale mají všichni. Rodiny mohou vyvézt potomky na sáňkách či bobech a provětrat i své psí mazlíčky.

Žralok pojede do hor z Ústí přes Teplice

0202vikendzralok

3. – 4. února

Podobně jako loni pořádá Doprava Ústeckého kraje ve spolupráci s Českými drahami čtyři mimořádné jízdy moderních motorových jednotek Pesa Link (RegioShark, přezdívaných také pro svůj vzhled jako žralok) na krušnohorskou Moldavu. Výletníci budou mít ojedinělou možnost dostat se na vrcholky Krušných hor přímým spojem z Ústí nad Labem přes Teplice, Osek a Dubí. Na Moldavě bude i letos právě pro tuto příležitost otevřen vestibul a prostory restaurace tamějšího nádraží. Tento speciální vlak pojede v období pololetních a jarních prázdnin, konkrétně 3., 4., 27. a 28. února 2017. Z Ústí nad Labem hlavního nádraží vyjíždí vždy v 8:24 hod, zpět z Moldavy pak v 15:57.

Pololetní řádění na ledě v Žatci

3. února od 10:00

Zveme vás na veselou akci na ledě s Klaunem a Sněhulákem, plnou soutěží o ceny, her a hudby. Na závěr diskotéka na bruslích. Nezapomeňte brusle, helmy a dobrou náladu! Čas začátku v 10 hod. a ve 13 hod., místo konání kluziště na náměstí Svobody.

Barevný ledový den, aneb Maškarní na ledě v Lovosicích

3. února od 10:00

Soutěže, bohatý animační program a zábava na zimním stadionu v Lovosicích. Těšit se můžete i na známé pohádkové postavy! Kostým není povinností. Pořádá KS Lovoš a DDM Elko, Zimní stadion Lovosice, vstupné zdarma.

I. Farmářská slavnost v Mostě

4. února 8:00 – 12:00

Tématem úvodní letošní slavnosti jsou zabijačkové hody a speciality. Ani tentokrát nebude chybět oblíbená soutěž o nejchutnější mosteckou tlačenku roku 2017. Soutěžit mezi sebou budou profesionální řezníci, jejich produkty budou hodnotit sami návštěvníci akce. O Vaši přízeň se zde budou ucházet regionální prodejci a výrobci masných produktů, pekaři, drobní pěstitelé apod. Vaše chuťové buňky uspokojí zajisté zabijačkový guláš a další speciality. Připraven je také doprovodný hudební a divadelní program. Akci moderuje Jiří Kraus.

Závody psích spřežení v Lesné

4. února od 11:00 a 5. února od 10:00

Už tuto sobotu a neděli - v horském areálu Lesná v Krušných horách, přijeďte se podívat na závody psích spřežení! V neděli je dokonce přidán závod navíc - tzv. Supersprint - organizátoři závodu, společně s členy Horského klubu Lesná, se domluvili na závěr celého víkendu, že uspořádají "supersprint", což je závod všech kategorií, bez rozdílu na počet psů ani jiných kritérií a tento závod se pojede dvoukolově, na stadionu Horského areálu Lesná. Délka cca 2,5 km - 1 kolo, kdy po celou dobu budou mít diváci možnost sledovat vývoj závodu, v případě, že nebude viditelnost komplikovat mlha. Předpokládaný start - neděle 5. 2. 2017 od cca 14:00 hodin - po ukončení všech odjetých disciplín.

Historická vozidla jsou v Teplicích

0202vikendveterani

Do 28. února

Až do konce února je k vidění v I. patře NC Fontána Teplice výstava historických vozidel. Tu připravilo Nákupní centrum Fontána ve spolupráci se spolkem Veteráni Litvínov.

Den v krytu v Chomutově

4. února 10:00 – 18:00

Zpřístupnění krytu civilní obrany v budově školy ZŠ Duhová cesta s bohatým programem. Budova ZŠ Duhová cesta – Havlíčkova ulice. Návštěvníci mohou spatřit původní kryt z roku 1956 se stále funkčním vybavením. Výstava modelů pevnůstek a techniky, které si pro vás připravili členové a příznivci našeho muzea. Malá ukázka a přednáška bodáků. Vstupné dobrovolné.

Jedničkáři do děčínské zoo zdarma

4. - 5. února

Akce pro pilné školáky je připravena až do víkendu v děčínské zoologické zahradě. Za samé jedničky mají děti vstup do zoo zdarma. Je nutné donést ukázat aktuální vysvědčení. Akce platí i pro Expozici Rajské ostrovy.

Pololetní prázdniny v ústecké zoologické zahradě

3. - 5. února

Celý víkend mají žáci s vyznamenáním, kteří se v pokladně prokáží vysvědčením nebo jeho kopií, vstup do zoologické zahrady zdarma. Na každého návštěvníka čeká kvíz o hodnotné ceny a v rámci celoevropské kampaně s názvem „Let It Grow“, která je zaměřena na tuzemskou faunu a flóru. K dispozici bude celá řada propagačních materiálů různých chráněných oblastí Ústeckého kraje.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | Eděčínsko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací