Kde se pobavit

10 tipů na prodloužený víkend: Užijte si sněhu, ledu, zvířat i historické techniky

Reklama

Ústecký kraj – O pololetní prázdniny prodloužený víkend nabízí sportovní vyžití, možnost nakupování i netradiční zábavu. Přinášíme výběr deseti akcí z Ústeckého kraje.

Běžkaři na autodromu v Mostě

0202vikendautodrom

3. února 9:00 - 16:00

Mostecký autodrom otevře o pololetních prázdninách v pátek 3. února velký závodní okruh veřejnosti. Nejen školáci si tak od 09:00 do 16:00 hodin mohou zajezdit na běžkách, nebo se jen po okruhu projít. Příležitost k prohlídce dráhy „na vlastní nohy“ ale mají všichni. Rodiny mohou vyvézt potomky na sáňkách či bobech a provětrat i své psí mazlíčky.

Žralok pojede do hor z Ústí přes Teplice

0202vikendzralok

3. – 4. února

Podobně jako loni pořádá Doprava Ústeckého kraje ve spolupráci s Českými drahami čtyři mimořádné jízdy moderních motorových jednotek Pesa Link (RegioShark, přezdívaných také pro svůj vzhled jako žralok) na krušnohorskou Moldavu. Výletníci budou mít ojedinělou možnost dostat se na vrcholky Krušných hor přímým spojem z Ústí nad Labem přes Teplice, Osek a Dubí. Na Moldavě bude i letos právě pro tuto příležitost otevřen vestibul a prostory restaurace tamějšího nádraží. Tento speciální vlak pojede v období pololetních a jarních prázdnin, konkrétně 3., 4., 27. a 28. února 2017. Z Ústí nad Labem hlavního nádraží vyjíždí vždy v 8:24 hod, zpět z Moldavy pak v 15:57.

Pololetní řádění na ledě v Žatci

3. února od 10:00

Zveme vás na veselou akci na ledě s Klaunem a Sněhulákem, plnou soutěží o ceny, her a hudby. Na závěr diskotéka na bruslích. Nezapomeňte brusle, helmy a dobrou náladu! Čas začátku v 10 hod. a ve 13 hod., místo konání kluziště na náměstí Svobody.

Barevný ledový den, aneb Maškarní na ledě v Lovosicích

3. února od 10:00

Soutěže, bohatý animační program a zábava na zimním stadionu v Lovosicích. Těšit se můžete i na známé pohádkové postavy! Kostým není povinností. Pořádá KS Lovoš a DDM Elko, Zimní stadion Lovosice, vstupné zdarma.

I. Farmářská slavnost v Mostě

4. února 8:00 – 12:00

Tématem úvodní letošní slavnosti jsou zabijačkové hody a speciality. Ani tentokrát nebude chybět oblíbená soutěž o nejchutnější mosteckou tlačenku roku 2017. Soutěžit mezi sebou budou profesionální řezníci, jejich produkty budou hodnotit sami návštěvníci akce. O Vaši přízeň se zde budou ucházet regionální prodejci a výrobci masných produktů, pekaři, drobní pěstitelé apod. Vaše chuťové buňky uspokojí zajisté zabijačkový guláš a další speciality. Připraven je také doprovodný hudební a divadelní program. Akci moderuje Jiří Kraus.

Závody psích spřežení v Lesné

4. února od 11:00 a 5. února od 10:00

Už tuto sobotu a neděli - v horském areálu Lesná v Krušných horách, přijeďte se podívat na závody psích spřežení! V neděli je dokonce přidán závod navíc - tzv. Supersprint - organizátoři závodu, společně s členy Horského klubu Lesná, se domluvili na závěr celého víkendu, že uspořádají "supersprint", což je závod všech kategorií, bez rozdílu na počet psů ani jiných kritérií a tento závod se pojede dvoukolově, na stadionu Horského areálu Lesná. Délka cca 2,5 km - 1 kolo, kdy po celou dobu budou mít diváci možnost sledovat vývoj závodu, v případě, že nebude viditelnost komplikovat mlha. Předpokládaný start - neděle 5. 2. 2017 od cca 14:00 hodin - po ukončení všech odjetých disciplín.

Historická vozidla jsou v Teplicích

0202vikendveterani

Do 28. února

Až do konce února je k vidění v I. patře NC Fontána Teplice výstava historických vozidel. Tu připravilo Nákupní centrum Fontána ve spolupráci se spolkem Veteráni Litvínov.

Den v krytu v Chomutově

4. února 10:00 – 18:00

Zpřístupnění krytu civilní obrany v budově školy ZŠ Duhová cesta s bohatým programem. Budova ZŠ Duhová cesta – Havlíčkova ulice. Návštěvníci mohou spatřit původní kryt z roku 1956 se stále funkčním vybavením. Výstava modelů pevnůstek a techniky, které si pro vás připravili členové a příznivci našeho muzea. Malá ukázka a přednáška bodáků. Vstupné dobrovolné.

Jedničkáři do děčínské zoo zdarma

4. - 5. února

Akce pro pilné školáky je připravena až do víkendu v děčínské zoologické zahradě. Za samé jedničky mají děti vstup do zoo zdarma. Je nutné donést ukázat aktuální vysvědčení. Akce platí i pro Expozici Rajské ostrovy.

Pololetní prázdniny v ústecké zoologické zahradě

3. - 5. února

Celý víkend mají žáci s vyznamenáním, kteří se v pokladně prokáží vysvědčením nebo jeho kopií, vstup do zoologické zahrady zdarma. Na každého návštěvníka čeká kvíz o hodnotné ceny a v rámci celoevropské kampaně s názvem „Let It Grow“, která je zaměřena na tuzemskou faunu a flóru. K dispozici bude celá řada propagačních materiálů různých chráněných oblastí Ústeckého kraje.

Doporučené články

Co se chystá

 • 23. únor 2017

  Ústí nad Labem - Podvanácté zavítají na dětská oddělení Krajské zdravotní v ústecké Masarykově nemocnici přední české modelky v rámci charitativní módní přehlídky „Krása pomáhá dětem“. Organizátorkou akce je Lenka Kocmanová Taussigová (Miss sympatie ČR 2002), ve spolupráci s Ústeckým krajem. Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • 21. únor 2017

  Most - Každý rok jsou čím dál tím lepší. Organizátoři akce věří, že letošní ročník opět překoná ten minulý. Vyzývají všechny, kteří mají soutěživého ducha, smysl pro humor a chtějí se skvěle pobavit, aby vytvořili svůj tým a podali přihlášku do šestého ročníku závodů Dračích lodí. Ty se uskuteční 9. a 10. června letošního roku na jezeře Matylda v Mostě.

 • 19. únor 2017

  Děčín - Veselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, dobroty a soutěže. Tak to je jen hrubý nástin toho, co vás už za týden čeká v děčínské zoologické zahradě. Oslavy Masopustu chystá zoo na poslední únorovou sobotu 25. 2. 2017. Nebude chybět ani oblíbený masopustní průvod masek městem.

 • 18. únor 2017

  Děčín/Staré Město - Do Děčína, pod Nový most na Staré Město přijel největší cirkus v ČR. Karel Berousek uvádí ORIGINAL CIRKUS SULTÁN. První představení za jednotnou cenu 99kaček je ve středu 22.2.2017 od 17hodin. Další představení je ve čtvrtek a v pátek také od 17hodin. O víkendu se začíná dříve, v sobotu v 15hodin a v neděli hodinu před polednem, tedy v 11hodin.

 • 17. únor 2017

  Most - Více než 30 let staré retro vzpomínky pamětníků starých časů oživí na konci května promenáda legendárních východoněmeckých vozů značky Trabant.

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 23. únor 2017

  Severní Čechy – Do předjarního úklidu sokolích budek se pustili elektrárenští hasiči. Většina „letních bytů“ sokolů stěhovavých, který si za své hnízdiště vybrali některý komín či chladicí věž v severočeských elektrárnách Skupiny ČEZ, je tak pro ně už připravena. Například v pondělí 20. února proběhly kontroly a vyčištění budek v elektrárnách Tušimice a Prunéřov.

 • 19. únor 2017

  Chomutov, Most – Jsou od sebe vzdálené půl hodinky autem a každý má své příznivce. Někdo dává přednost vyžití v Aquadromu Most, jiný preferuje Aquasvět Chomutov. Navštívili jsme oba areály a nabídneme vám jejich porovnání. Podívejte se do fotogalerií, mrkněte se na videa. A napište nám do diskuze, kde to máte raději a proč.

 • 18. únor 2017

  Ústecký kraj - Kraje by letos mohly od státu dostat mimořádnou podporu na opravy silnic II. a III. třídy ve výši až čtyři miliardy korun. Ministerstvo dopravy je připraveno uvolnit na zanedbané silnice v krajském majetku zhruba 2,5 miliardy korun.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×