Pondělí 15. srpen 2022
Svátek má Hana

Benešov nad Ploučnicí - Státní zámek Benešov nad Ploučnicí si pro letošní hlavní sezonu přichystal mnoho prohlídek v rámci doprovodného programu, které jsou určené pro široké spektrum publika.

„Pro všechny návštěvníky jsme do našeho programu opět zařadili velmi oblíbené noční prohlídky, které jsou u turistů vždy vyhledávané ve velkém. Pro letošní rok jsme připravili hned čtyři termíny nočních prohlídek, takže pevně věříme, že poptávka návštěvníku bude plně pokryta,“ sdělila kastelánka zámku Renata Křížková. Noční prohlídky nás letos zavedou do časů původních majitelů zámku – Salhausenů. Nejen ti, ale i jejich příbuzní a služební nás provedou zámkem z dob 16. století a představí nám radosti i strasti šlechtického života. Kostýmované divadelní prohlídky jsou určené především pro rodiny s dětmi.

To však není vše. „Myslíme i na naše nejmenší návštěvníky. Právě pro ty jsme přichystali speciální dětské prohlídky, během kterých je zámkem provede princezna a prozradí jim, jak se na tom našem krásném zámku žilo právě v dobách princezen,“ doplnila kastelánku její zástupkyně Miluše Kristková a zve tak návštěvníky i na Prohlídky s princeznou.

Vstupenky na noční prohlídky si můžete zakoupit online na oficiálních webových stránkách zámku. Vstupenky na Prohlídky s princeznou můžete rezervovat telefonicky či zakoupit na pokladně zámku.

0607zamekdva

0607zamek

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist