Úterý 21. září 2021
Svátek má Matouš

ČR - Rakouská policie aktuálně šetří sérii loupežných přepadení. K osmi skutkům došlo v období od 30.1.2019 do 6.3.2020 na území Rakouska a jeden 27.8.2020 v chorvatském městě Záhřeb. Na základě zajištěných věcí, které pachatel po činu odhodil, je dáno podezření, že dvojice dosud neznámých pachatelů, muž a žena, pochází z České republiky.

Do této série spadají loupežná přepadení v supermarketech, na benzínových čerpacích stanicích a v Záhřebu ve stánku s rychlým občerstvením. Pachatel si obvykle těsně před zavírací dobou počká na moment, až všichni zákazníci opustí obchod, následně ohrožuje zaměstnance kuchyňským nožem nebo střelnou zbraní a donutí pokladní vydat tržbu.

Mezi kusy oblečení, které pachatel odhodil po loupeži, byla nalezena dámská taštička s osobními předměty hlavně české a slovenské výroby. Krátce před spácháním loupeže v supermarketu byla zaznamenána přítomnost mladé ženy, která si nic nekoupila a neustále měla ruce v kapsách tak, aby se zde ničeho nedotkla. Jedná se o možnou spolupachatelku a pravděpodobnou majitelku zajištěné dámské toaletní taštičky.

Popis pachatele: muž ve věku 20-30 let, vysoký 170-175 cm, štíhlý, světlá pokožka, na obličeji viditelné akné. Podle výpovědi svědků hovoří německy s českým nebo slovenským přízvukem.

V případě jakýchkoliv informací kontaktujte linku 158 nebo nejbližší oddělení Policie České republiky. 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací