Sobota 28. listopad 2020
Svátek má René

Kadaň - Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie v Kadani je škola s dlouholetou a bohatou tradicí. Stavební průmyslovka byla založena roku 1951 a patří mezi nejstarší odborné školy nejen v Ústeckém kraji.

Obchodní akademie byla zřízena v roce 1993. V roce 2021 tak oslavíme 70. výročí založení. Od roku 2015 je SPŠS a OA partnerskou střední školou Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze.

„ Jsme škola rodinného charakteru. Patříme k nejmenším školám v kraji. I díky tomu se nám daří minimalizovat riziko sociálně patologických jevů. Pedagogický sbor je týmem zkušených učitelů a odborníků z praxe, jejichž společným cílem je individuální přístup k žákům a jejich průprava ke studiu na vysokých školách, nebo k uplatnění v praxi.

Snažíme se o modernizaci a inovaci výuky. Mezi naše priority patří propojení výuky s praxí. Spolupracujeme s celou řadou firem z oblasti stavebnictví s celostátní působností. Namátkou můžeme uvést firmy Swietelsky, Heluz, Wienerberger, Velux., z místních pak např. TEMA Klášterec nad Ohří.

1911skola2

Centrum stavitelského dědictví Plasy. Foto: SPŠ a OA Kadaň

Naši žáci se pravidelně účastní různých soutěží a projektů. Žákyně obchodní akademie uspěly v soutěži Ekonomický tým, v SOČ (středoškolská odborná činnost) tradičně zazářil Martin Motlík a neztratili se ani mladí stavaři na mezinárodní soutěži Střechy pro Erfurt v Durynsku,“ uvádí Zdeněk Hrdina, ředitel školy.

Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie Kadaň je pyšná na své absolventy. Proto se také snaží docílit toho, aby absolventi byli hrdí nejen na práci, kterou budou v životě vykonávat, ale i na školu, která je do života připravila. Příkladem je profesor Konvalinka – emeritní rektor ČVUT a předseda Technologické agentury ČR, ale i řada dalších.

1911skola3

Lyžařský kurz. Foto: SPŠ a OA Kadaň

„Plánovaný listopadový Den stavitelství a architektury, který připravujeme společně s profesními organizacemi ČKAIT a Českým svazem stavebních inženýrů i stavebních firem, jsme byli nuceni zrušit, ale snad se nám podaří prezentovat výsledky práce našich žáků i pedagogů v příštím roce na akcích k 70. výročí stavební průmyslovky, doplňuje Zdeněk Hrdina.

1911skola4

Techmania. Foto: SPŠ a OA Kadaň

Stavařina není nuda a na této škole jsou vidět výsledky práce. V příštím školním roce škola plánuje otevření prvních ročníků oborů Stavebnictví - Technická zařízení budov - Ekonomika a podnikání (Management ve stavebnictví)- Obchodní akademie.

Více se dozvíte také na webových stránkách Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie v Kadani http://www.sps-kadan.cz/.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist