Sobota 28. listopad 2020
Svátek má René

Jílové - K masivnímu úniku plynu z poškozeného potrubí došlo v pátek ráno v Jílovém na Děčínsku. Na místo okamžitě vyjeli (9:12) profesionální hasiči z děčínské stanice, dobrovolní hasiči z Jílového, státní i městská policie a plynaři.

Jako první na místo přijela městská policie, bylo provedeno uzavření okolí úniku plynu a spolu s hasiči byla provedena následná evakuace panelového domu ve Školní ulici. Obyvatelům byl poskytnut dočasný azyl v nedaleké škole. K porušení potrubí došlo při výkopových pracích na schodišti u Školní ulice. Na místo také přijelo několik pracovníků plynáren. Únik plynu byl zastaven. Velitel zásahu si na místo přivolal dobrovolné hasiče z obce Tisá s velkokapacitní cisternou. Hasiči následně provedli odvětrání evakuovaného domu včetně sousedních domů ve Školní a Obloukové ulici. Na místě také zasahovala posádka záchranné služby, několik osob se nadýchalo uniklou látkou. Prokop Voleník, mluvčí krajských záchranářů zásah kolegů potvrdil s tím, že nikoho nemuseli transportovat do nemocnice. Případ je nyní v šetření.

2310plynjedenact

2310plyndvanac

2310plyndeset

2310plynctrnact

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací