Úterý 1. prosinec 2020
Svátek má Iva

ČR - Po jednání vlády jsou přijata nová opatření pro boj s koronavirem. Máte den na to, abyste se s nimi seznámili. Platit začnou od středeční půlnoci.

O přísnějších opatřeních informoval v pondělí večer ministr zdravotnictví Roman Prymula. „Nově platí povinnost nosit roušky i v autě. Neplatí, pokud jste sami nebo se členy vaší rodiny,“ uvedl.

Ochranu dýchacích cest je třeba od středy nasadit i na ulici ve městech a na vesnicích. „Nově platí povinnost nosit roušky na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce. Neplatí, pokud jste od ostatních lidí dál než dva metry, sportujete nebo jste se členy vaší rodiny,“ sdělil ministr.

K pondělní osmnácté hodině přibylo v Česku dalších více než čtyři tisíce případů prokázané nákazy koronavirem. Jde o neúplné číslo, které hygienici doplní po půlnoci. S velkou pravděpodobností se více než zdvojnásobí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací