Úterý 1. prosinec 2020
Svátek má Iva

Ústecký kraj – Za posledních 24 hodin přibylo v Ústeckém kraji 339 nových případů onemocnění covid-19, jak vyplývá z provedených testů. Těch bylo od začátku epidemie v kraji provedeno už 27 tisíc. Údaje jsou platné k sobotní 18. hodině a zveřejnila je Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje. Podrobnější údaje o šíření nemoci v jednotlivých okresech poskytla radnice v Podbořanech, rovněž vycházejí z údajů krajské hygieny. Celorepublikově přibylo za sobotu 4635 potvrzených případů onemocnění novým koronavirem. V zemi je 58 tisíc aktivních případů nemoci.

V Ústeckém kraji stále přibývají případy onemocnění covid-19 ve zdravotnických zařízeních, prakticky ze všech lůžkových zařízení v kraji jsou už hlášené případy zdravotníků s pozitivním testem na koronavirus. Stále jsou hlášené nové případy onemocnění ze školských zařízení na území celého kraje, a to jak u žáků, tak u pedagogů. Výskyt alespoň jednoho případu onemocnění covid-19 je v současné době hlášen z 84 školských zařízení, v řadě z nich jsou uzavřené třídy, 14 škol nebo školských zařízení je uzavřeno úplně.

Litoměřicko

Za posledních 24 hodin přibylo 71 případů, aktuálně je nemocných 711 osob. V okrese Litoměřice byl hlášen výskyt onemocnění u hokejistů HC Litoměřice A-tým, byl hlášen výskyt onemocnění u zaměstnanců LIDL Lovosice po firemní oslavě, a stále je zde evidovaná řada případů onemocnění osob dojíždějících za prací do Prahy a následně i jejich rodinných příslušníků.

Lounsko

Za posledních 24 hodin přibylo 31 případů, nyní je zde aktivních 233 známých případů covid-19. V okrese Louny pokračuje výskyt onemocnění u pacientů a zaměstnanců v Psychiatrické léčebně Petrohrad, pokračuje i výskyt onemocnění v Nemocnici Louny, a.s. na oddělení lůžek následné péče, kde je již 18 nemocných pacientů a 5 zdravotníků.

Děčínsko

Za posledních 24 hodin přibylo 41 pozitivně testovaných, infekci aktuálně prodělává 334 pacientů. V okrese Děčín je hlášen výskyt onemocnění v Nemocnici Varnsdorf a v Lužické nemocnici v Rumburku, aktuálně je řešen výskyt onemocnění v hokejovém klubu HC Děčín - kategorie junioři a mladší žáci, v České Kamenici je uzavřena Speciální a Praktická škola.

Mostecko

Za posledních 24 hodin přibylo 26 pozitivně testovaných, aktuálně je zde nemocných 230 lidí. V okrese Most pokračují karanténní opatření u členů hokejového klubu HC Mostečtí lvi (A-tým), nově je hlášený výskyt onemocnění mezi administrativními pracovníky SBD Krušnohor.

Chomutovsko

Za posledních 24 hodin přibylo 43 nakažených, aktuálně má nemoc 440 lidí z okresu. V okr. Chomutov je stále řešen výskyt covid-19 v několika týmech hokejového klubu Piráti Chomutov (žáci, dorost, junioři, dospělí).

Ústecko

Za posledních 24 hodin přibylo 87 pozitivních případů, celkově zde nemoc v tuto chvíli má 595 testovaných osob. Pokračuje výskyt onemocnění covid-19 u několika členů basketbalového klubu SLUNETA v Ústí nad Labem.

Teplicko

Za posledních 24 hodin přibylo 40 případů. U 363 pacientů nemoc právě teď probíhá. Vyléčilo se už 309 osob, jeden člověk zemřel.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací