Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Ústecký kraj - Během měsíce května odhalili celníci u obce Hora Svatého Šebestiána dvě nelegální přepravy odpadů.

"Oba kamiony s bezmála 48 tunami odpadu směřovaly na území ČR z Německa," uvedl mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý. Náklad vozidla zadrženého 6. května neodpovídal deklarovanému zboží. Druhé vozidlo zadržené 15. května mělo také nesrovnalosti v dokladech, a navíc převáželo odpad příjemci, který neměl povolení s ním nakládat.

Ústečtí celníci za nouzového stavu nezaháleli

V průběhu nouzového stavu vyhlášeného v souvislosti s pandemií koronaviru celníci v Ústeckém kraji nejen střežili spolu s policisty a armádou česko-německou státní hranici, ale také zajistili 48 tun odpadu, 311 kg produktů živočišného původu (o převáženém drůbežím a krevetách píšeme zde) a dále pomohli s urychlením výroby stovek tisíců litrů dezinfekce.

Od 16. března do 26. května hlídky ústeckých celníků střežily, jako výpomoc Policii ČR, hraniční přechody Krásný Les, Hora sv. Šebestiána a Rumburk/Jiříkov, později přibyly ještě Hřensko a Dolní Poustevna, aby na naše území vstupovaly pouze oprávněné osoby. Celkem bylo do ostrahy zdejších hranic zapojeno 49 příslušníků a 10 služebních motorových vozidel.

Vedle celníků konajících službu přímo na místech určených k překračování vnitřních hranic přispěli k ochraně zdraví občanů i jejich kolegové z kanceláří, a to maximálním zkrácením doby pro vyřízení povolení umožňující denaturaci lihu a jeho následné použití pro výrobu dezinfekce. Deset společností na severu Čech tak mohlo během krátké doby zahájit výrobu na trhu chybějícího dezinfekčního prostředku Anti-COVID. Dodávky tohoto žádaného produktu pomohly při práci zdravotníkům, pracovníkům sociálních služeb, příslušníkům složek integrovaného záchranného systému a mnoha dalším. Standardní běh lhůt pro získání veškerých příslušných povolení od různých orgánů státní správy (Ministerstvo zdravotnictví či Ministerstvo zemědělství) činí 20 a více dnů. Společným úsilím všech zúčastněných stran se tuto lhůtu podařilo zkrátit řádově na méně než jeden pracovní týden.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací