Pondělí 25. leden 2021
Svátek má Miloš

Varnsdorf - Zasílání nevyžádaných SMS zpráv a e-mailů může naplnit specifickou podobu kyberšíkany. Jestliže se tak stane, policisté okolnosti nežádoucí pozornosti, která obtěžuje, mohou začít prověřovat s ohledem na přečiny nebezpečného pronásledování či nebezpečného vyhrožování.

Pokud se útočník, útočnice či skupina útočníků navíc uchýlí k osobnímu kontaktu, který doprovází slovními útoky či bránění svobodnému volnému pohybu objetu svého zájmu, může se v konečném důsledku jednat i o přečin omezování osobní svobody, výtržnictví atd. Proti nežádoucí pozornosti a obtěžujícímu zasílání nevyžádaných e-mailů, SMS zpráv se můžete bránit. Trestní zákoník překročení osobních hranic a integrity, autonomie a soukromí chrání.

"Nedávný případ ze Šluknovského výběžku se odehrál na sklonku letošního října. Muž ženu obtěžoval e-mailovými zprávami v řádech několika stovek během krátké doby. V nich ji urážel, slovně napadal a vyhrožoval. Navíc ji osobně vyhledal a poničil vůz. Kromě psychické újmy se jeho nevyžádaná pozornost odrazila v částce 6.000,-Kč. Před pár dny mu policisté sdělili podezření pro přečiny poškození cizí věci a nebezpečné vyhrožování. V „sázce“ je až roční pobyt za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací