Sobota 11. červenec 2020
Svátek má Olga

Krásná Lípa - 6. listopadu 2019 zemřel Jan Stráský: ekonom, politik, ředitel šumavského národního parku, turista, cestovatel. Mimo jiné byl poslancem České národní rady a posledním předsedou vlády Československa. V nové české vládě zastával pozice ministrů dopravy a zdravotnictví. Později se stal ředitelem Národního parku Šumava.

PhDr. Jan Stráský, bývalý předseda a čestný člen KČT: Jako ekonomický odborník a nadšený turista se v roce 1990 velkou měrou podílel na obnově Klubu českých turistů a od počátku se zapojil jako dobrovolník do jeho vrcholných orgánů. Působil v ústředním výboru jako výkonný místopředseda a od roku 2006 jako předseda KČT. Ze zdravotních důvodů v roce 2014 všechny funkce v ústředních orgánech opustil a věnoval se již jen svému odboru KČT Banka Praha a chatě KČT na Libínském Sedle. Dožil v domově pro seniory v pražských Štěrboholích. Jan Stráský byl nejen dobrý funkcionář a brilantní úředník, ale především zapálený turista, který podle svých slov prošel polovinu všech značených tras v ČR.

Za dlouhodobou vynikající spolupráci Klubu českých turistů s městem Krásná Lípa a za podporu při rozvoji našeho města a regionu Českého Švýcarska mu 10. 8. 2006 starosta Krásné Lípy Ing. Zbyněk Linhart udělil čestné občanství města. Jan Stráský se rozhodnou měrou zasloužil o vznik sídla NPČŠ v Krásné Lípě.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací