Čtvrtek 23. květen 2019
Svátek má Vladimír

Krásná Lípa - Zastupitelstvo města Krásná Lípa schválilo na svém 3. jednání dne 11. března rozdělení dotací neziskovým organizacím ve městě (spolkům) v souladu s Dotačním programem na podporu kulturní, sportovní, tělovýchovné činnosti a práci s mládeží pro rok 2019.

Celkem se rozdělilo 640 000 Kč. Je to více než v letech minulých, a to o 26 tis. Kč více než v roce 2018, z toho byla schválena dotace 355 tis. Kč na akce a 285 tis. Kč na činnost.

1503dotace1

Zdroj: www.krasnalipa.cz

Spolky žádaly dohromady o dotaci ve výši 948 060 Kč, kdy na dotační program zastupitelstvo města schválilo částku 640 000 Kč. Je tedy zřejmé, že prostředků na podporu nebude dle požadavků spolků nikdy dost, ne každý žadatel bude spokojený, což bylo zřejmé i na jednání březnového zastupitelstva města.

Město Krásná Lípa dlouhodobě podporuje spolky ve městě nejen finančně. Spolky mají možnost využívat za určitých podmínek bezplatně prostory kulturního domu, mají technickou podporu na akcích, město spravuje fotbalové hřiště, včetně zázemí a jeho údržby, TJ využívá sportovišť.

1503dotace2

Zdroj: www.krasnalipa.cz

Spolková aktivita je v našem městě bohatá a jsme rádi, že můžeme pomáhat jak finančně, tak materiálně, tak lidskými zdroji, prostě pomocnou rukou a spolupodílíme se tak na aktivním dění ve městě. Všichni cítíme, že aktivita spolků je pro naše město velkým přínosem a podporu si zaslouží.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací