Čtvrtek 23. květen 2019
Svátek má Vladimír

Děčín - Na stanovišti v děčínské ulici Labská si hlídka mobilního dohledu tipovala ke kontrole zaměřené na přepravu vybraných výrobků, tedy lihovin, cigaret, tabáku apod., vozidla. Do akce nasadila i služebního psa vycvičeného na vyhledávání tabákových výrobků.

V zastaveném vozidle Volkswagen Multivan, které řídil dvaačtyřicetiletý muž, označil služební pes Indy v nákladovém prostoru igelitovou tašku. Celníci v ní následně nalezli 20 krabiček (400 kusů) cigaret zn. Fest bez platných tabákových nálepek.

1503cigarety1

O chvíli později už v modré Fábii, kterou řídil dvaačtyřicetiletý muž z Děčína, označil Indy v zavazadlovém prostoru tmavý maskovací batoh, v němž hlídka objevila šest kartonů (1 200 kusů) cigaret zn. Fest, psané azbukou.

1503cigarety2

V dalším kontrolovaném vozidle Renault Thalia označil služební pes látkovou tašku ležící na zadním sedadle za řidičem. Jednasedmdesátiletý muž si v ní vezl rovněž šest kartonů (1 200 kusů) nezdaněných cigaret, a to zn. Fest a Marlboro.

1503cigarety3

Všechny tři případy měli jedno společné. Krabičky cigaret byly opatřeny běloruskými tabákovými nálepkami. Celníci nezdaněné cigarety zajistili. Kromě doplacení uniklé spotřební daně z cigaret čeká přistižené řidiče i správní řízení.

1503cigarety4

Za neoprávněné držení nebo jiné nakládání s tabákovými výrobky, které nejsou značeny platnou tabákovou nálepkou, jim lze uložit pokutu až do výše jednoho milionu korun.

1503cigarety5

6x foto: Celní správa ČR

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací