Sobota 20. duben 2019
Svátek má Marcela

Kolín - Po dvou domácích ligových výhrách zavede los Kooperativa NBL basketbalisty Děčína opět na palubovku soupeře, kterým tentokrát bude tým Kolína. Ten patří v lize k těm ofenzivně laděným, jenž dokáže zle potrápit kohokoliv a ač je momentálně předposlední, není jej radno podceňovat.

V minulé sezóně skončil kolínský celek na 8. místě po základní části, ve skupině A2 tuto pozici uhájil, ale ve čtvrtfinále nestačil na Nymburk, kterému podlehl 0:4 na zápasy.

Před sezónou opustili Geosan hráči Skinner, Bakič, Dokoupil, Horák a Harčár, zkušené a sehrané jádro týmu (Pajovič, Šafarčík, Číž, Machač, Vocetka, Bratčenkov) pak doplnili Američané rozehrávač Walton, pivot Thompson a křídlo Purifoy, z Jindřichova Hradce přišel Jiří Šoula a z kolínské líhně se do kádru zařadili křídla Lukáš Vacek, Lukáš Kosík a Tomáš Merta spolu s rozehrávačem Filipem Sombergem.

Kolínští nezačali tuto sezónu dobře, když prohráli v Opavě a Ostravě. Poté doma nestačili ani na Nymburk, kterému však v divoké přestřelce nastříleli 95 bodů! Ve 4. kole se ale Medvědi konečně dočkali, když vyhráli v Ústí 86:87 a následně doma porazili nováčka z Hradce Králové. Jenže pak přišly opět porážky (ve Svitavách a doma s Olomouckem), v posledním kole ovšem Geosan vyhrál v Brně 66:87 (nejlepší střelci Kolína: Thompson 16, Purifoy 16, Machač 14).

Lídrem týmu je americký pivot Alexander Jacob Thompson, jenž dává v průměru 16,5 bodu a doskočí přes sedm míčů na zápas. Dalším dvojciferným střelcem Kolína je rozehrávač Anthony Lamont Walton jr., který má průměry 15 bodů, 6 doskoků a 6 asistencí na utkání. Přes 13 bodů přidává Petr Šafarčík, velezkušený pivot David Machač trefuje 11,3 bodu a černohorský pivot Miloš Pajevič dává téměř 11 bodů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací