Čtvrtek 23. květen 2019
Svátek má Vladimír

Ústecký kraj – Letní teploty, nebe bez mráčku, ale v Ústeckém kraji je další vodní plocha, kde je koupání nebezpečné. Hygienici zakázali vstup do vody v rybníku Chabařovice.

Koupaliště na okraji Chabařovic při příjezdu od Teplic přímo sousedí s autokempem. Při vstupu vás upozorňuje několik cedulí, že koupat se nelze. A vzhledem k předpovědím počasí se to možná do konce sezony již nezmění.

Dočasný zákaz koupání platí od 9. srpna, kdy Krajská hygienická stanice obdržela rozbor vody. Její kvalitu zde totiž kontroluje. Z rozborů vyplývá nebezpečně vysoké množství sinic, chlorofylu a vodního květu. Sinice obsahují látky škodlivé pro lidské zdraví. Koupání zde by tudíž neslo riziko, záleželo by na citlivosti jedince a délce pobytu ve vodě.

Už v polovině července hygiena zakázal koupání v jezeře Chmelař u Úštěku. Tam se voda ale mírně vyčistila, a tak zde 7. srpna vodu označili už jen jako se zhoršenou jakostí. Po koupání se tam doporučuje osprchování. Zhoršená jakost vody je i na Nechranicích na straně od Tušimic.

Ostatní sledované vodní plochy v Ústeckém kraji, například jezera Matylda, Benedikt, Milada či Kamencové mají vodu vhodnou ke koupání. Mapu si můžete prohlédnout zde.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací