Úterý 14. červenec 2020
Svátek má Karolína

Děčín - Sdružení Děčín-Vilsnice pod vedením stavební společnosti SILNICE GROUP dokončilo další část stavby Silnice I/62 Děčín – Vilsnice. Auta vjedou na novou téměř dvoukilometrovou silnici podél železniční trati v sobotu 26. května 2018.

Navazující okružní křižovatka a estakáda, která se napojuje na stávající most přes Labe, budou dokončeny v červenci letošního roku. Tzv. Vilsnická spojka umožní odvést tranzitní dopravu z přetížené Ústecké ulice a zakončí komplexní přestavbu průtahu silnic I/13 a I/62 Děčínem.

„Jsem moc rád, že navzdory komplikované přeložce inženýrských sítí se nám podařilo část stavby dokončit ještě před létem. Právě v tomto období, kdy lidé ještě neodjeli na dovolenou, bývá provoz na silnicích nejintenzivnější v roce. Proto věřím, že otevření části přeložky už na konci května obyvatelé Děčína ocení a že pro ně bude úlevou,“ říká Ladislav Majer, vedoucí výroby ze společnosti SILNICE GROUP.

2205silnice1

Foto: SILNICE GROUP

Další již dokončenou část stavby reprezentuje úprava vedení železničních vleček do přilehlého průmyslového areálu Rozbělesy a úprava jejich křížení s přeložkou. Stavbaři budou v následujících týdnech pracovat na dokončení mimoúrovňové křižovatky Rozbělesy, estakády a osmiramenné okružní křižovatky s vnějším průměrem 72 metrů. Celková délka nové silniční komunikace činí přibližně 1 900 metrů.

Investice Ředitelství silnic a dálnic je pro Děčín velice důležitá, protože odvádí tranzitní dopravu z obytné zástavby a optimalizuje dopravní napojení průmyslové zóny. Silnice I/62 je nejvytíženější spojnicí měst Ústí nad Labem a Děčín, podle statistik po ní každý den projede více než 9 000 vozidel. Komunikace má však i nadregionální význam, protože spojuje aglomerace Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje a je součástí mezinárodního silničního tahu E442 na Slovensko.

2205silnice3

Foto: SILNICE GROUP

Zhotovitelem stavby s názvem Silnice I/62 Děčín – Vilsnice je Sdružení Děčín-Vilsnice, které zahrnuje stavební společnosti SILNICE GROUP a AZ Sanace. Stavební práce byly zahájeny v září roku 2016 a budou dokončeny v červenci letošního roku. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic a investice dosahuje 479 026 366 Kč bez DPH.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací