Úterý 22. leden 2019
Svátek má Slavomír

Česká Kamenice - Celníkům v jejich náročné práci dokáží služební psi zdatně sekundovat. Stejně tak tomu bylo i v uplynulých dnech na komunikaci č. I/13 v katastru obce Česká Kamenice, kdy si mobilní hlídka ústeckých celníků vytipovala a zastavila ke kontrole osobní vozidlo VW Passat.

Na rutinní otázku hlídky, zda převáží tabákové výrobky, lihoviny, narkotika či nějaké jiné zboží, řidič odpověděl, že docela pospíchá a nic neveze. Nasazený služební pes ale konstatoval něco úplně jiného. Rita vycvičená k vyhledávání omamných a psychotropních látek označila šedomodrý batoh ležící na zadním sedadle za řidičem. Arogantnímu řidiči v tu chvíli začala docházet slova.

1805ridic1

Celníci při prohlídce zavazadla nalezli plastovou dózu od žvýkaček, obsahující 17,4 gramů látky rostlinného původu s charakteristickým zápachem marihuany. Provedený test už jen potvrdil, že se jedná o cannabis. Rita následně označila prostor pod volantem, kde celníci objevili peněženku a v ní sáček obsahující 0,4 gramu nahnědlé krystalické látky. Test tentokráte reagoval na metamfetamin, tedy pervitin. To už řidič tušil, že jen tak z kontrolního stanoviště neodjede.

1805ridic2

Celníci pak ještě v zavazadlovém prostoru kombíku odhalili jednorázové injekční stříkačky. Z důvodu věcné nepříslušnosti přivolali na místo policejní hlídku, která si po příjezdu muže i drogy převzala a ještě stihla provedeným testem odhalit, že řídil vozidlo pod vlivem drog.

1805ridic3

Jednačtyřicetiletý řidič čelí podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce jednoho roku až pěti let nebo peněžitý trest, a k tomu ještě přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

1805ridic5

5x foto: Celní správa ČR

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací