Sobota 22. září 2018
Svátek má Darina

Šluknov - Poslední den oficiální návštěvy kraje zamířil Miloš Zeman do Šluknovského výběžku. Nejdříve se v téměř šestitisícovém Šluknově setkal se starostkou Evou Džumanovou, představiteli města a pohovořil i s občany. Návštěvu zakončil pracovním obědem s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem v restauraci Dymník u Rumburku, kde také proběhla závěrečná tisková konference. 

Na setkání s prezidentem ve Šluknově přišly i přes vytrvalý déšť přes dvě stovky lidí. Miloše Zemana přivítali také žáci Střední lesnické školy ze Šluknova, a to trubačskými fanfárami. V rámci diskuze s občany zazněla témata jako je nezaměstnanost, sociálně vyloučené lokality, důchody nebo nedostatek lékařů v této oblasti. Prezident ocenil, že se ve Šluknovském výběžku snížila nezaměstnanost a ocenil snahu vedení města o podporu a využití cestovního ruchu k rozvoji oblasti. Ze setkání v parku Zámku Šluknov si prezident Zeman odvezl ručně vyřezávaný betlém, který dostal od starostky města.

Poté se spolu s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem přesunuli na Dymník u Rumburku, kde proběhla také závěrečná tisková konference. Zeman zhodnotil svoji třídenní, v pořadí již pátou, návštěvu Ústeckého kraje během svého funkčního období. „Organizační zajištění mé návštěvy bylo naprosto vynikající,“ řekl v úvodu tiskové konference prezident. Ocenil, že na mnoha místech kraje je vidět významný rozvoj. Pochválil a poděkoval také za setkání jak se seniory, tak studenty, kteří se dle jeho slov zajímali o podobná témata.

„Považuju tuto pátou návštěvu za velice úspěšnou. Návštěvě nejvyššího ústavního činitele České republiky přikládáme vždy zásadní význam. Za vedení kraje mu vyjadřuji i tímto poděkování, že se o problémy, ale i o rozvoj našeho Ústeckého kraje zajímá dlouhodobě, systematicky a osobně. Jsem vždy mile překvapen znalostmi, které pan prezident o našem kraji má.“ zhodnotil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací