Pátek 25. květen 2018
Svátek má Viola

Děčín - Děčínská zoologická zahrada vyhlíží svého letošního stotisícího návštěvníka. Dle statistik by měl do zoo dorazit už během měsíce září. „Aktuální návštěvnost nyní činí 96,5 tisíce příchozích. Do zoo tedy musí dorazit ještě zhruba 3,5 tisíce návštěvníků. Na jubilejního stotisícího bude čekat nejen balíček propagačních předmětů zoo, ale dostane také permanentní vstupenku na celý další rok a dárek od Města Děčín,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.


Návštěvnost děčínské zoo v posledních letech stoupá. Stotisícovou hranici se podařilo překonat již tři roky po sobě, poprvé to bylo v roce 2014. Historicky nejvyšší návštěvnost, kdy do za zvířaty během roku dorazilo více než 114 tisíc lidí, zaznamenala zahrada v loňském roce. Vedení zoo doufá, že letos dosavadní rekord překoná. „Za předpokladu, že od září do prosince navštíví děčínskou zoo stejný počet lidí jako vloni, což bylo více než 20 tisíc návštěvníků, pak máme další rekord v kapse!,“ spočítala mluvčí. Do konce roku chystá zoo nejen spousty zajímavých akcí, ale také investice do rekonstrukce expozic. Tou největší bude zasíťování venkovních výběhů pavilonu opic, kdy staré nevzhledné mříže nahradí síťované šapitó ve stylu moderních zoologických zahrad.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | Eděčínsko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací