Úterý 14. červenec 2020
Svátek má Karolína

Děčín - O víkendu 26. a 27. října se uskuteční speciální prohlídky na zámeckou vyhlídku s výkladem o historii města. Povede také skrze sklepení až do barokní konírny. Rezervovat si je můžete přes Vstupenku Děčín a vybrat si ze tří časů, konkrétně v 11, 13 nebo 15 hod.

V rámci této prohlídky nabídne Zámek Děčín návštěvníkům ojedinělý pohled na město, který je i většině místním obyvatelům neznámý, a to přímo ze zámeckého parkánu. Tento dříve obranný architektonický prvek stavbu obepíná již z dob, kdy zde místo zámku stával hrad a sídlil v něm rod Vartenberků. Od prvního osídlení města, přes stavbu železnice, až po současná lákadla pro turisty, to vše a mnohem více se lidé dozvědí ze současné vyhlídky. Následně se vydáte do zámeckého sklepení, konkrétně do míst, kde se nacházel sklad vína. Po cestě si lze povšimnout nápisů po vojácích zachycujících informace o bývalém lazaretu. Trasa bude zakončena v barokní konírně s výkladem k jednotlivým modelům kočárů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací