Sobota 22. září 2018
Svátek má Darina

Ústecký kraj - Mezinárodní hudební festival Lípa Musica (MHF) se poprvé konal v roce 2000, tehdy jako Festival duchovní hudby Česká Lípa. Dnes zahrnuje více hudebních žánrů a kromě Českolipska zasahuje i do Libereckého a Ústeckého kraje, dokonce i do německého Saska.

MHF se koná zpravidla na podzim, letos jste mohli zažít první sérii koncertů již minulý víkend, jež byly zcela vyprodány. Pokud si nechcete nechat ujít některý z dalších koncertů, podívejte se, co dalšího festival nachystal.

V pátek 22. září bude MHF Lípa Musica pokračovat v další sérii koncertů. Zavítá do Prysku do Kostela Sv. Petra a Pavla kde nabídne od 19 hodin koncert Zlato v Prysku. Česko-německý ansámbl Aurea vás přesvědčí, že tón didgeridoo a středověký a renesanční chorál jdou neobyčejně dohromady. Bourdon neboli dlouze držený tón se výjimečné snoubí s melismatickým zpěvem. Aurea s písněmi a kusy pro didgeridoo pracuje experimentálně, čímž dochází k jedinečnému propojení tradice a živé spontánnosti a buduje tak výjimečný most mezi starou a novou hudbou i světem. Nechte se okouzlit Zlatem v Prysku a vychutnejte si zcela neotřelý hudební zážitek.

Labyrintem lásky vás v sobotu 23. září od 19 hodin ve Stráži pod Ralskem v kostele Svatého Zikmunda provede renomované Collegium Marianum. Připravovaný program pracuje nejen s Loutnou českou, která s úspěchem zazněla na festivalu v loňském roce, ale připomene též odkaz strážského rodáka H. I. F. Bibera či barokních skladatelů Brentnera a Caldary. Vypravte se na mystickou hudební pouť, v níž duchovní láska prochází zkouškami a nástrahami tohoto světa, aby konečně spočinula v konečném a pravém „veselí“ a přijeďte se zaposlouchat do dalšího krásného hlasu, který bude patřit nejúspěšnější české sopranistce věnující se staré hudbě, Haně Blažíkové.

Kamenický Šenov přivítá v neděli 24. září v kostele Narození Sv. Jana Křtitele ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, hudební skupinu Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Hraďišťan je znám širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice.

V úterý 26. září zavítá MHF i do našeho kraje, do Litoměřic, do Kostela všech svatých. Zde uslyšíte drážďanského rodáka Albrechta Kocha, který patří mezi výrazné a inovativní varhaníky a dirigenty Saska. Ve svém programu se dotkne osobnosti Johanna Sebastiana Bacha a představí inspirace jeho nedostižným hudebním uměním v tvorbě dalších světových skladatelů. Koncert B-A-C-H ad se rozezní od 19 hodin.

Němečtí diváci se mohou na festival těšit v říjnu a listopadu. Do našeho kraje se festival vrátí opět v říjnu, kde se můžete 8., 11. a 14. těšit a na další koncerty.

Záštitu nad 16. ročníkem MHF převzal kromě jiných osobností i Daniel Herman, ministr kultury České republiky a Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje. Festival byl zařazen do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Projekt vznikl v zájmu udržení kontinuity a zachování nejvýznamnějších akcí celokrajského i nadregionálního významu, Ústecký kraj se na nich podílí poskytnutím finanční podpory, v některých případech i formou spolupořadatelství. Kraj má zájem identifikovat se s aktivitami uvedeného druhu a pomoci tak zachovat i dále předávat tradice.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací