Sobota 22. září 2018
Svátek má Darina

Litoměřice - Jedna z nejvýznamnějších výstav v našem kraji i v Česku se otevře již v pátek 15. září. I letos si přijdou na své zahrádkáři, chalupáři, kutilové, zahradníci a milovníci přírody na podzimním zahradním veletrhu Zahrada Čech. Brány litoměřického výstaviště se otevřou slavnostně na devět dnů v pátek 15. září úderem desáté hodiny dopolední.

Výstava je zaměřena na širokou veřejnost, mezi návštěvníky se pravidelně objevují i lidé ze zahraničí. I letos přinese pestrý sortiment vystavovatelů, produktů a výrobků, řadu novinek a bohatý kulturní program.

Mezi tradičně nejvyhledávanější sortiment patří nabídka sazenic, ovocných stromů, okrasných stromů, květin, trvalek, bylin, ovoce, zeleniny, cibulovin, bonsají, ale třeba i skleníků, novinek v zahradní technice od sekaček, křovinořezů, po pily, rekultivátory, traktůrky nebo kompostéry, zahradní nábytek, nebudou chybět ani potřeby pro domácnost a celá řada dalšího sortimentu.

Celý týden bude výstavu provázet bohatý kulturní a doprovodný program. Vystoupí například Leona Machálková, Těžkej Pokondr, Vláďa Hron, Petr Kolář, Monika Absolonová, či oblíbená dechovka Vinšovanka, připraveny jsou i různé soutěže pro návštěvníky o zajímavé ceny.

Každý den výstavy Zahrada Čech bude věnován jednomu tématu. Hned první den, tedy pátek 15. září, bude Dnem s Ústeckým krajem a Okresní agrární komorou Most, a bude probíhat pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Dojde na vyhlášení soutěže Regionální potravina Ústeckého kraje 2017 a značky Potravinářský výrobek Ústeckého kraje, kraje Přemysla Oráče. V pátek se můžete kromě oceněných výrobků a produktů z našeho kraje těšit i na významné osobnosti kraje a také na vystoupení zpěvačky Petry Janů, kapely Elektroband Pavla Zedníka a moderátora Zdeňka Lukesle.

1409plakat

Sobotní den bude patřit časopisu Receptář, který bude vyhodnocovat nejlepší recept ze Zahrady Čech. V úterý proběhne semifinále a finále soutěže ZELÍ ROKU 2017, kdy Zelinářská unie Čech a Moravy již po deváté vybere z výrobců kysaného zelí celé ČR toho nejlepšího. V rámci ostatních dnů budou probíhat soutěže pod hlavičkou jednotlivých partnerů, proběhne Den s CS BETONEM, Den se STROMEM Praha, Den s ARMEX ENERGY, Den s Českým rozhlasem.

Závěr výstavy Zahrada Čech, tedy sobota 23. září bude věnována Dni s časopisem Zahrádkář. Bude vyhodnocena soutěž O nejkrásnější věneček a soutěž Křišťálové jablko. Zlatým hřebem soboty a závěru výstavy bude vystoupení Václava Neckáře s kapelou Bacily.

Zahrada Čech je pravidelně podporována řadou institucí, jako je Agrární komora ČR, Zelinářská unie Čech a Moravy, Unie Ovocnářů ČR a dalšími svazy a patří mezi projekty Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Projekt vznikl v zájmu udržení kontinuity a zachování nejvýznamnějších akcí celokrajského i nadregionálního významu, Ústecký kraj se na nich podílí poskytnutím finanční podpory, v některých případech i formou spolupořadatelství. Kraj má zájem identifikovat se s aktivitami uvedeného druhu a pomoci tak zachovat i dále předávat tradice.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací