Úterý 19. červen 2018
Svátek má Leoš
Archivováno

Ústí nad Labem - S padělky známých značek se spotřebitel obvykle setkává v nabídce a prodeji zboží na tržnicích, kamenných obchodech a v poslední době i na sociálních sítích. Přesto na začátku měsíce března objevili inspektoři České obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje neoprávněné užití ochranné známky Louis Vuitton v nehtovém studiu na severu Čech.

1903nehty

Padělky nehtů. Foto: ČOI

"Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje uskutečnila v první polovině měsíce března dvě kontroly provozoven, které měly ve své nabídce modeláž nehtů. Prodejci při zdobení nehtů užili ručně malovaný motiv ochranné známky LV - Louis Vuitton a nedoložili licenční smlouvu ani povolení majitele/přihlašovatele ochranné známky Louis Vuitton," uvedla Renata Linhartová, ředitelka ústeckého a libereckého inspektorátu České obchodní inspekce..

V průběhu šetření motivy LV ze své nabídky odstranili. Přesto bylo toto jednání prodejců klasifikováno jako neoprávněné užití ochranné známky v rámci služby modeláže nehtů.

Tím podnikatelé porušili zákon o ochraně spotřebitele a byla jim udělena pokuta formou příkazu na místě.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací