Pátek 24. březen 2023
Svátek má Gabriel
Archivováno

Děčínsko - V odpoledních hodinách udeřil blesk do stromu na Mariánské louce pod zámkem. Na místě zasahovali profesionální hasiči a městská policie Děčín. Okolí poškozeného stromu bylo označeno páskou a zákazem vstupu. Později se hasiči k místu vrátili a strom bezpečně pokáceli. Při kácení zasahovali profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Horního Žlebu. K dalším událostem, kdy udeřil blesk do stromu došlo na Starém Městě a to hned dvakrát (křižovatka ulic Přemyslova a Rakovnická, dále pak ulice Březová). Při jednom z nich došlo dokonce k zasažení tří osob.

Foto: JSDH Staré Město

Ve vážném zdravotním stavu museli děčínští záchranáři převést tři zraněné po zásahu bleskem do děčínské nemocnice. „Po zásahu bleskem jsme do děčínské nemocnice převezli tři zraněné. Jednoho ze zasažených jsme s těžkými zraněními převezli na chirurgické oddělení, další dva se středně těžkými na neurologické oddělení," řekl mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

V odpoledních hodinách měli další výjezd i dobrovolní hasiči ze Starého Města a to k čerpání vody do ulice Vítězství. Jejich první výjezd byl na Staré Město, kde likvidovali poškozený strom po zásahu bleskem.

U všech událostí zasahovala MP Děčín.

Hasiči zasahují u poškozeného stromu na Mariánské louce v Děčíně, foto: T. Straka

Blesk udeřil také na Staré Olešce na Děčínsku.

 

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | Eděčínsko.cz | Linelab.cz TOPlist