Úterý 21. listopad 2017
Svátek má Albert
Archivováno

Teplice – "Jé, tatí, tamhle je jelen,“ dětské vykulené oči si prohlížejí majestátného pána lesů. Dívají se takřka z očí do očí. Jak je to možné? Osmiletý Petr Hovorka s otcem si zašel do Mstišova u Teplic, kde se u loveckého zámečku Dvojhradí nachází obora.

Obora ve Mstišově je oblíbeným výletním místem. Foto: Miroslav Neumaier

Ačkoliv patří mezi nejmenší svého druhu a výběhy jsou okolo jedné cesty, patří mezi nejatraktivnější. Zvědavý návštěvník zde může spatřit ne jen toho jelena, ale i divoká prasata, tři štěňata lišek a další zvířata. Pro návštěvníky je jistě veliký zážitek, když ochočená zvířata nastrkují čumáčky skrz oplocení, aby si vysloužily nějakou dobrotu v podobě suchého chleba, či pohlazení.

„Máme tady zhruba osmdesát kusů a patnáct druhů zvěře. Je tady Jelen evropský, Jelen dybovského, prase divoké, čínské. Jsou tady daňci a další.“ říká naší redakci provozovatel loveckého zámečku Jiří Novák. Majitelem obory jsou Lesy ČR.

0303mstisov02

Obora ve Mstišově je oblíbeným výletním místem. Foto: Miroslav Neumaier

„Oboru máme pronajatou jako honitbu. Proto i naše restaurace je zaměřena na zvěřinovou kuchyni,“ dodává.

Každý návštěvník má možnost si prohlédnout zvířata v jejich přirozeném prostředí, snad jen lištičky ne. Ty žijí v kotci. Vstup do obory je zdarma, či jen za dobrovolné vstupné určené na provoz.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | Eděčínsko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací