Úterý 21. listopad 2017
Svátek má Albert
Archivováno

Litvínov - Od čtvrtka až do konce roku budete moci na litvínovském zámku obdivovat výstavu hraček Hush, mapující historii jejich výroby v Horním Litvínově.

0702hracky

Exponáty do zámku dlouhodobě zapůjčilo Muzeum technických hraček. Jde o premiéru unikátní výstavy dokumentující rozsáhlou produkci nejvýznamnějšího československého výrobce mechanických plechových hraček v letech 1925–1940. Nejen rodiny s dětmi, ale i modeláře a sběratele jistě potěší funkční elektrifikované kolejiště o rozchodu 0 sestavené z železničních hraček značky Husch nebo zajímavá dioramata představující historické události z dějin Československa.

Doprovodný program k výstavě nabídne návštěvníkům komentované prohlídky s ukázkami funkce mechanických hraček zn. Husch, soutež s interaktivní hrou, přednášku o konzervování a restaurování hraček v nálezovém stavu, workshopy a edukační program pro ZŠ i SŠ.

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 9. února od 18 hodin. Její součástí bude komentovaná prohlídka, ukázka mechanických hraček v pohybu a spuštění kolejiště elektrických vláčků.

Výstavu můžete navštívit od středy do neděle od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Dospělí zaplatí za vstupné 50 korun, důchodci 30 a děti a studenti 20 korun. Rodinné vstupné je za 90 korun. V ceně je prohlídka všech expozic.

Zámek najdete v centru Litvínova, parkovat můžete třeba na náměstí dvě hodiny zdarma.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | Eděčínsko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací