Pondělí 23. duben 2018
Svátek má Vojtěch
Archivováno

Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, Martin Malík, ředitel společnosti STES, náměstek Hejtmana Petr Šmíd a Libor Zajíček, předseda představenstva FK Ústí

Kvůli chystanému fotbalovému svátku, kdy ve středu 22. března zavítá do Ústí nad Labem fotbalová reprezentace, se na Větruši sešli zástupci agentury STES s představiteli kraje, potažmo města. Na schůzce byl přítomen za kraj hejtman Oldřich Bubeníček, náměstek pro školství, sport a tělovýchovu Petr Šmíd či Luboš Trojna, vedoucí Odboru kancelář hejtmana. Statutární město reprezentovala primátorka Věra Nechybová a radní Jiří Madar.

A právě pro obyvatele Ústí a okolí bude fotbalový zápas velkým svátkem. Město nebude žít fotbalem jen v den zápasu. „Reprezentace přijede již v úterý. Několik hráčů půjde týž den pobesedovat a rozdat lístky do domova seniorů. Pro veřejnost bude zpřístupněn i předzápasový trénink českého týmu. A ve čtvrtek zajdou vybraní hráči potěšit svou přítomností místní školáky,“ nastínil program ředitel úseku reprezentace Pavel Pillár.

Před zápasem bude v areálu městského stadionu postavena speciální Fanzóna, kde si návštěvníci utkání mohou zakoupit propagační předměty národního týmu. Pro ty nejmenší budou připraveny atrakce. „Jsme rádi, že se zápas koná právě v Ústí, kde fanoušci vytvoří pro hráče téměř rodinné prostředí. Město si zaslouží, aby jeho obyvatelé viděli na vlastní oči českou reprezentaci v akci. Na stadionu jsem se byl podívat, je nově zrekonstruovaný a zázemí se dá srovnat například se zázemím Edenu v Praze,“ těší se na nevšední zážitek Martin Malík, generální ředitel společnosti STES.

Výkop přátelského zápasu bude od 18. hodin. Vstupenky se začnou prodávat od 1. března a stát budou v rozmezí od 100 do 300 korun.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | Eděčínsko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací