Pondělí 23. duben 2018
Svátek má Vojtěch
Archivováno

Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

0902usteckykraj

Ilustrační foto

Tradičně do Ústeckého kraje míří nejvíce lidé z Německa, Polska i Slovenska. Velmi oblíbenou destinací jsme se stali i pro Dány a Holanďany. Cizinci v kraji vloni přespávali o 6% více než v roce předchozím a čeští cestovatelé využili ubytování dokonce o 13,1% více. Ústecký kraj je daleko i před Prahou, Vysočinou nebo Libereckým krajem, kam tradičně míří také velký počet turistů. A celkově má Česká republika menší nárůst než právě Ústecký kraj.

V celkové návštěvnosti je Ústecký kraj na druhém místě. Sem patří turisté, kteří k nám zamíří třeba jen na jednodenní výlet. Tady si všechna turistická lákadla polepšila o 8,8% oproti 2015. Mezi nejoblíbenější místa patří hlavně České Švýcarsko, památník Terezín a chomutovský zoopark.

„Každá taková statistika nás velmi těší. Je to pro všechny destinační agentury i provozovatele turistických míst důkaz, že odvádí dobrou práci. Určitě chceme v trendu zvyšující se návštěvnosti pokračovat i v roce 2017. Ústecký kraj má opravdu co nabídnout,“ řekl k výsledkům krajský radní pro oblast cestovního ruchu Zdeněk Matouš.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | Eděčínsko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací